Ambulansın önünü kesen magandalar yakalandı

SON DAKİKA HABERİ: Kadıköy’de, Bostancı yan yolda, dün saat 15.00 sularında meydana gelen olayda, motosikletli iki şahıs, siren çalarak ilerleyen bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önünü kesti. 

Hastayı hastaneye yetiştirmeye çalışan ambulans şoförüyle tartışmaya başlayan iki trafik magandası, “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz” diyerek ambulansın içine bakmak istedi.

BAKAN KOCA: YASA PEŞLERİNDE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İstanbul Kadıköy’de ambulansla hasta taşıyan arkadaşlarımız akıl almaz bir olay yaşadı. Bir motosikletteki iki şahıs ambulansa yol vermemekte direttiler. Hastayı görmek istediler. Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde.” açıklamasında bulunmuştu.

BAKAN YERLİKAYA: GEREĞİ YAPILDI

Bakan Koca’nın paylaşımına yorum yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da şu paylaşımı yaptı:

“GEREĞİ YAPILDI-17

Sayın Bakanım, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan incelemede hasta taşıyan bu ambulansımızın önüne geçen şahısların E.B. ve M. T olduğu tespit edilmiş ve şüpheliler yakalanmıştır. Trafikte geçiş üstünlüğü olan, can taşıyan ve zamanla yarışan ambulansları engellemeye çalışan olursa, onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir